Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція має усі характерні риси епідемічного процесу, у т.ч. великий вплив природних та соціальних явищ. Науковими дослідженнями доведено, що 10-20% населення є носіями збуднику у будь-який час.

Найпоширенішою формою захворювання є назофарингіт, який, зазвичай, лабораторно не діагностується. Але перебування у тісному контакті з великою кількістю людей, особливо у замкненому приміщенні при високій температурі й вологості повітря, підвищеній концентрації вуглекислого газу й сірководню, підвищує ризик виникнення генералізованих форм (менінгококовий менінгіт, менінгококцемія), особливо у дітей. Стресові ситуації, фізичне перенавантаження, переохолодження, вплив іонізуючого опромінення, опосередковано, але впливають на стан імуногенезу в організмі людини – знижується рівень секреції IgA у слизових оболонках та IgG у крові, що також є додатковим негативним чинником

Як же захистити себе й своїх дітей?

‼Найнадійнішим способом є вакцинація. Про це свідчать дані ВООЗ про результати вакцинації в 2010 році 20 млн осіб у віці 1-29 років на території так званого менінгітного поясу в Африці – від Сенегалу до Ефіопії. Вже у 2011 році на території країн, де була проведена імунізація населення, був зареєстрований самий низький рівень захворюваності за час епідемічного сезону.

Вакцина від менінгококової інфекції не є в обов’язковому переліку календаря щеплень. Зареєстрований цілий ряд вакцин: полісахаридні - менінгококова кон’югована вакцина А, С; чотирьохвалентні вакцини А, С, Y, W (Menactra - виробник Санофі Пастер, Франція.

Вакцинуватися ви можете за власним бажанням. Щеплення від менінгіту показане дітям від 9 міс. і дорослим до 55 років.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (22/04/2022)
Переглядів: 80 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту