Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Україна знаходиться на порозі другої хвилі грипу

Україна знаходиться на порозі другої хвилі грипу

     У цьому сезоні на території нашої країни курсують три основні штами вірусу грипу: A/Michigan/45/2015, A/Hong Kong /4801/2014, B/Brisbane/60/2008.

     Перший штам, який очікують вже найближчим часом, це – "Мічиган". Він вражає в основному доросле населення у віці від 25 до 45 років.

     "Мічиган" підступний своїм важким перебігом хвороби, а також ускладнення – пневмонії, енцефаліт. Найнебезпечніше в цьому вірусі те, що раніше у нас цей штам не циркулював. А/Hong Kong і B/Brisbane вражали жителів України і в минулому році.

     Лікар-інфекціоніст Олена Буйко стверджує, що всі три штами будуть циркулювати по черзі, що призведе не до однієї хвилі захворювань, а до кількох.

     "Спочатку очікують появу штаму "Мічиган", потім – двох інших. Тому, ймовірно, слід чекати кілька хвиль захворюваності", – зазначила лікар.

     Анна Біла пояснює, що повторний ріст захворюваності на грип та ГРВІ пов'язаний не тільки з нинішніми нестійкими погодними умовами і скачками температури повітря, а із закінченням зимових канікул і поновленням навчального процесу.

     "До цих пір немає єдиної думки, який основний механізм впливу клімату на розповсюдження вірусу грипу. Відомо тільки, що саме поєднання температурного фактора і вологості дійсно впливає на розвиток епідемій. Холод сприяє поширенню вірусу грипу. Встановлено, що вірус грипу активно поширюється при – 5 С. З іншого боку, в холодну пору року люди проводять більше часу в приміщенні, перебуваючи в тісному контакті з іншими, холод призводить до звуження кровоносних судин, в тому числі в носі, таким чином слизова стає більш вразливою", –розповіла Біла.

     З медикаментозних методів профілактики грипу, медики радять вакцинацію, яку можна робити як до початку епідсезону, так і на протязі всього року. У групі ризику знаходяться діти, літні люди, вагітні жінки та люди з хронічними захворюваннями. Цим категоріям вакцинація особливо показана.

     Крім того, в період епідемії потрібно максимально уникати місця великого скупчення людей, щоб не ризикувати контактами з хворими, надягати стерильну маску, якщо ви самі заразилися, часто мити руки з милом, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

     Якщо ж хвороба все одно здолала – не займайтеся самолікуванням, пийте жарознижуючі препарати, багато рідини і викликайте лікаря.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (30/01/2018)
Переглядів: 92 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту