Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Розбився градусник - страшно чи ні?

Розбився градусник - страшно чи ні?

       Ртуть відносять до кумулятивних ядів, тобто тих, що постійно накопичуються. Люди, отруєні випарами ртуті, наражають своє життя на небезпеку. Отруєння випарами ртуті може перерости у хворобу – меркуріалізм. Ця хвороба пов’язана за такими симптомами: апатія, головний біль, металевий присмак у роті, нервові розлади, втома, тремор кінцівок, втрата розуму, генетичні захворювання. Отже, тільки ліцензована фірма, що займається відходами усіх класів небезпеки, в Ліцензії якої є певний пункт – ртуть та відходи, що містять сполуки ртуті, має право утилізувати ртуть. Також подібні відходи зустрічаються під назвами: сулема, метилртуть, каломель, ціанід ртуті. 

      Головне - не панікувати!

     Лікарі "швидкої допомоги" і рятувальники МНС відповідають, що боятися не варто : У градуснику знаходиться 2 г ртуті, і цієї кількості замало, щоб принести істотну шкоду вашому здоров'ю. Тому не бійтеся і просто правильно зберіть ртуть. 

     Як зібрати:

     Виведіть з приміщення маленьких дітей , вагітних жінок, хворих, тварин і всіх, хто може перешкодити, і закрийте двері кімнати. Надіньте гумові рукавички. Якщо є респіратор, бахіли або марлева пов'язка, їх теж можна надіти. Знайдіть банку з щільною кришкою і наповніть її водою. Зберіть осколки розбитого градусника і помістіть їх у банку з водою. Робити це можна за допомогою аркуша паперу і невеликого пензлика (просто змахуйте кульки пензлем на папір) або, в крайньому випадку, вологого ватного диска. Дрібні кульки також можна зібрати на скотч. Всі кульки потрібно скинути в банку з водою , а потім ще раз оглянути поверхню, освітивши її ліхтариком. Якщо ртуть залишилася, вона почне світитися. Коли зберете всі, банку потрібно щільно закрити, а підлоги в кімнаті і всі поверхні, де була ртуть, промити розчином марганцівки. (Якщо марганцівки немає, то можна хлоркою). Помити підлогу краще кілька разів на день, а вікно тримати відкритим протягом доби. Банку потрібно залишити (на балконі, наприклад) . Викидати її на смітник або в сміттєпровід не можна, також не можна зливати її вміст в каналізацію. Розбитий градусник здати на утилізацію спеціалізованій фірмі.

          Важливо:

  • Не підмітати ртуть віником : кульки розіб'ються, і зібрати їх буде дуже складно.
  • Не збирати її пилососом : частки осядуть на деталях пилососа.
  • Не створювати в квартирі протяг.

 

Тест воздуха на пары ртути "Пожиратель ртути"

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (13/02/2018)
Переглядів: 195 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту