Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Ротавірусна  інфекція

             На сьогоднішній день випадки рота вірусної інфекції реєструються частіше.

             Висока температура, нежить,блювота, розлад шлунка -  всього цього достатньо, щоб батьки могли «  діагностувати»: « У моєї дитини кишковий грип». Насправді , причиною того, що в народі називають «кишковим грипом», є рота вірус – звичайна кишкова інфекція.

             Підйом захворюваності рота вірусної інфекції припадає на зимовий період, особливо в період з січня по березень.

              Це пов язано з тим, що на відміну від інших гострих кишкових інфекцій рота вірус чудово себе почуває при низьких температурах. На думку лікарів , частіше рота вірусною інфекцією хворіють діти віком від 1 до 3 років. До року у немовлят є материнські антитіла, які не дають проникати  вірусу в організм. Так що немовлята «застраховані» від рота вірусної інфекції. Але як тільки дитина переходить  в іншу вікову групу, ризик підвищується.

                Як можна підчепити цю інфекцію. Вірус поширений в навколишньому середовищі , тому підчепити його нескладно. Це хвороба «брудних рук» , яка передається від одної людини іншій контактно-побутовим шляхом, приготуванні харчових страв. Можливо також заразитися через воду: річкову , колодязну , водопровідну. Вірус не тільки добре «загартований», але може довго знаходитися у воді, затим попадає в їжу.

                З самого початку хвороба може проявитися невеликою нежиттю та болями в горлі . Тому хворий та лікар нерідко приймають рота вірус за ГРВІ, а якщо до цього додається висока температура – за грип. Але це тільки початок. Основне розповсюдження починається в шлунково - кишковому тракті. Він порушує травні ферменти та викликає діарею. Інкубаційний період з моменту зараження – 1-4 дні. Починається хвороба гостро – з підйому високої температури ( до 39 -40 градусів ) , яка тримається  1- 2  дні. В перші ж години  у дитини розпочинається блювота. Її може нудити протягом  3 днів. До цього симптому приєднується головний біль, іноді лихоманка. В цей же день або на слідуючій – діарея (часті рідкі водянисті випорожнення – до 20 разів на день). При цьому біль  у животі буває рідко. У маленьких дітей випорожнення можуть бути нормальними , але знебарвленими. Діарея може тривати 5 -6 днів. Іноді все це супроводжується легкою нежиттю. Рота вірусна інфекція  кінчається частіше за все сама по собі. Госпіталізація потрібна лише у важких випадках , коли настає важке зневоднення організму. Тому батьки повинні слідкувати за тим , щоб у дитини цього не сталося. Загалом, рота вірусною інфекцією хоча б раз в житті хворіє кожен, і проходить вона хоча неприємно , але безслідно.

                    Хоча лікування проходить достатньо швидко та успішно, можливе формування носійства віруса. Наприклад, вважається, що серед дорослих приблизно кожний пятий є безсимптомним носієм рота вірусу та являє собою реальну загрозу для оточуючих.

                   Як уникнути носійства. Треба мати на увазі, що частіше за все носієм інфекції стає дитина, яка часто хворіє кишковими інфекціями.

                   Як попередити хворобу.

                    Рота вірус швидко гине  при кипятінні  –  всю питну воду треба обовязково кип ятіти. Друга порада ще більш проста – треба регулярно мити руки. При виникненні рота вірусної інфекції вдома треба ізолювати хворого, забезпечити особистим посудом , рушником.

                   Прохання до батьків : якщо у ваших дітей є симптоми захворювання описаного вище – не допускати їх до відвідування організованих колективів та звертатися за допомогою до лікаря.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (10/11/2017)
Переглядів: 234 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту