Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Обов'язкові медичні огляди працівників.

Обов'язкові медичні огляди працівників.

      Попередній медичний огляд проводиться безпосередньо перед прийомом на роботу працівника з метою визначення вихідного стану здоров’я та спроможності виконувати в подальшому доручену йому роботу. У випадку дії шкідливих виробничих факторів на здоров'я працівника, саме дані попереднього медичного огляду дозволять вчасно розпізнати професійне чи професійно - обумовлене захворювання.

    Періодичний медичний огляд (протягом трудової діяльності) дає можливість вчасно діагностувати погіршення стану здоров'я працівника та попередити не зворотні зміни в організмі.

   Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, кратність їх проведення визначено Наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.

    Роботодавець повинен вчасно заключити/поновити договір з лікувально-профілактичним закладом на проведення періодичних медичних оглядів. При цьому відповідно до п. 2.5 Наказу №246 роботодавець за власні кошти забезпечує організацію проведення медичного огляду, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійне захворювання та виробничо зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань. Крім того, роботодавець зберігає за працівником на період проходження медогляду місце роботи і середній заробіток та за результатами медичного огляду інформує працівника про можливість/неможливість продовжувати роботу.

    Позачергові медичні огляди роботодавець організовує за власний кошт та у випадках звернення працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я з умовами праці або за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дає змогу йому виконувати трудові обов’язки.

    У випадку ухилення працівника від проходження медичного огляду роботодавець зобов’язаний відсторонити працівника від роботи без збереження заробітної плати (ст. 46 КЗпП), а також має право притягнути його до дисциплінарної відповідальності.

    Працівники харчової промисловості,громадського харчування і торгівлі, водопровідних та каналізаційних споруд, ЛПЗ, дитячих навчальних та дошкільних закладів проходять медогляди при прийомі на роботу та  далі  - 1 раз на рік. Професійна діяльність цих працівників пов’язана  з  обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, харчових отруєнь і т.д.

    В зв’язку  з відміною контролюючої функції санепідслужби, в тому числі, і за проходженням медоглядів, ситуація з цього питання різко погіршилася.

    В Корюківському районі із року в рік зменшується кількість осіб «групи ризику», які проходять періодичні медогляди:    2013 - 904 особи;  2014 - 479 осіб;  2015 – 303 особи;  2016 -  290 осіб;  2017 – 218 осіб.

    Безвідповідально до проходження періодичних медоглядів відносяться комунальні підприємства населених пунктів («Убідське», «Наумівкасервіс»), Корюківський хлібокомбінат (2 ФОПи), мережа магазинів «Глорія», працівники ресторанів та кафе , ФОП Концевий, ФОП Фесенко, приймальники молока та ін., що, в свою чергу, несе загрозу санітарному та епідемічному благополуччю  населення району.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (08/02/2018)
Переглядів: 232 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту