Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Інформація для осіб, які здійснюють поїздки в Миколаївську область.

21.08.2017р

      "За інформацією ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" при проведенні планового соціально-гігієнічного лабораторного моніторингу води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме на вібріофлору в районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв Центральний район) з проби від 07.08.2017р. виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa".

    Збудник холери.

    Холеру викликає холерний вібріон.

У довкіллі холерний вібріон зберігає життєздатність досить довго, у воді відкритих водойм – декілька місяців, добре розмножується в м`ясі, молоці (не кислому). Мікроби можуть тривалий час перебувати в рибі, молюсках, креветках, крабах, планктоні, добре переносять низьку температуру. Холерні вібріони швидко гинуть під дією сонячного проміння, при висушуванні, у кислому середовищі, при нагріванні (при кип`ятінні відразу), дуже чутливі до кислого середовища. Епідемічна ситуація з холери у світі залишається напруженою. За даними ВООЗ, у 2016 році зареєстровано 75318 хворих на холеру у 19 країнах світу.

За 7 місяців 2017 року спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації з холери.

       З початку року зареєстровано понад 600 тис. випадків холери в 26 країнах світу, з них найбільша кількість в Ємені, де з 2016 року захворіло біля 300 тис.осіб, померло більше 1700 осіб, в Сомалі - понад 30 тис. осіб, померло – 3000, в Республіці Конго – 8,7 тис. осіб, померлих – 172, у Південному Судані – 2,8 тис., на Гаїті – понад 5 тис. людей, померлих – 69. В Індії – 2 випадки холери та 151 постраждалих від діареї.

      Основними чинниками епідемічного розповсюдження захворювань були проблеми з водозабезпеченням, низький рівень гігієнічних знань населення, недостатній рівень медичного обслуговування

     Враховуючи вищевказане, моніторинг за рівнем поширення гострих кишкових інфекційних хвороб (далі ГКІ) та циркуляцією їх збудників та холери залишається надзвичайно важливим для виявлення перших ознак епідемічного неблагополуччя з холери.

      Профілактика холери

     Сприйнятливість до холери загальна і висока, а вберегти від захворювання можуть прості заходи особистої гігієни і профілактики;

•             для профілактики холери треба пити тільки кип’ячену воду;

•             ретельно мити овочі, фрукти, зелень;

•             завжди мити руки перед їжею і після відвідин туалету (ці вимоги обов’язкові для тих, хто доглядає за хворим вдома):

•             не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;

•             не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з невідомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневих вод тощо);

•             для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими пляжами

      Спеціалісти Корюківського МРВ   здійснють моніторинг за рівнем поширення гострих кишкових інфекційних хвороб та циркуляцією їх збудників та холери. Ці заходи залишаються  надзвичайно важливим для виявлення перших ознак епідемічного неблагополуччя з холери.

      Санітарно-мікробіологічна лабораторія Корюківського МРВ    2 рази на місяць проводить  дослідження води відкритих водойм з метою виявлення  вібріофлори у воді р. Бреч   у районі міського пляжу. Крім того,  вода відкритих водойм досліджується на кількість мікробного забруднення, кишкових паличок, життєздатних яєць  гельмінтів .

Категорія: Мої статті | Додав: yuliya (22/08/2017)
Переглядів: 264 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту