Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

ГРИП

      У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що у сезоні 2017-2018 років українців атакуватимуть три штами грипу – «Гонконг», «Брісбен» та «Мічиган». Окрім того, медики не приховують, що епідемії, швидше за все, уникнути не вдасться – «підхоплять» небезпечну інфекцію відсотків 14 українців.

     Грип «Мічиган» – новий для українців. Його вважають підвидом відомого «свинячого» грипу, тож і симптоми у них схожі. Інкубаційний період триває від кількох днів до тижня. Потім у хворого підвищується температура тіла до 40 градусів і тримається впродовж кількох діб.

    Також з’являється головний біль, ломота в суглобах, м’язах, кашель, пітливість, сухість слизових оболонок, зникає апетит. Ускладнення можуть бути у вигляді пневмонії, менінгіту, енцефаліту.

    Аби вберегтися від цього недугу, медики радять, насамперед вчасно вакцинуватися. Краще зробити це в листопаді. З початку епідсезону по  Корюківському району вакциновано проти грипу 11 осіб , з них 5  дітей.(Вакцина Ваксігрип за власні кошти.)

   Окрім того, слід ретельно дотримуватися елементарних правил гігієни – мити руки з милом, менше торкатись руками до носа, очей та рота, та уникати місць скупчення народу.

 

     За даними Центру грипу та ГРВІ, найчастіше хворіють діти до 14 років.

- Цього року ми знову зустрінемося з сумнозвісним гонконгзьким грипом, який призвів до летальних випадків минулого епідсезону

 

      Це підвид пташиного грипу, який через мутацію став заразним для людини. Цього епідсезону Україну також очікує епідемія гонконзького грипу, але, оскільки українці зіткнулися з ним минулого року, він не має бути надто агресивним.

      А от занепокоєння викликає штам вірусу грипу А/Мічиган - новий для українців. Цей грип характерний швидким та важчим перебігом, спричиняє більше ускладнень. Він належить до типу А (H1N1), тобто є підвидом "свинячого грипу". Виникає побоювання, що саме "мічиганський грип" спричинить епідемію в Україні.

Щодо грипу типу В, то зазвичай він епідемій не викликає і минає у легшій формі.

    Якщо стан погіршується, не зволікайте з госпіталізацією - викликайте "швидку", якщо людині стало важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, з'явилась надмірна сонливість чи збудження, показники артеріального тиску нижчі від норми. Ці симптоми грипу ігнорувати не можна -- продовжувати лікування вдома дуже небезпечно.

    Як захиститися від грипу?Способом специфічної профілактики є щеплення, яке варто робити вже зараз - імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Щодо неспецифічної профілактики, то вона передбачає вживання вітамінів, імуностимуляторів, раціон з високим вмістом білка (саме з амінокислот білків виробляються імуноглобуліни, які борються з вірусом), свіжих овочів та фруктів (особливо цитрусових). Намагайтеся рідше користуватися громадським транспортом, адже ризик заразитися в обмеженому просторі з великою кількістю людей - найвищий.

    До речі, багато хто вважає: якщо перехворів на грип минулого року - не захворієш цього. Це не завжди так. Скажімо, якщо це був важкий грип, він справді може утворити імунітет на 15-10 років чи навіть пожиттєво, проте лише проти цього підтипу вірусу. А якщо у людини був легкий перебіг, вона може захворіти на той самий вірус і наступного року. Я вже не кажу, що щороку приходять нові типи вірусів, проти яких населення не має імунітету - от як "Мічіган". Тому не слід легковажити.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (16/11/2017)
Переглядів: 274 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту