Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Часті питання, щодо COVID-19

Чи можливо відразу вилікуватися від COVID-19?

Не завжди. Хтось не відчуватиме жодного дискомфорту вже за кілька тижнів після COVID-19. У деяких можуть зберігатися симптоми багато тижнів після того, як гостра інфекція вже минула. Мова про так званий “long COVID”.
В Україні статистика щодо симптомів тривалого COVID не ведеться. У Великобританії приблизно у кожної п'ятої людини, яка мала позитивний результат на COVID-19, були симптоми, що тривали 5 тижнів і довше, а у кожної десятої - симптоми тривали 12 тижнів або довше.
До найпоширеніших довготривалих симптомів належать: сильна втома; задишка, біль у грудях, болі в суглобах; кашель, головний біль, біль у горлі, зміни у відчуттях смаку та запаху; проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги; депресія та тривога, порушення сну; посилене серцебиття; запаморочення. 
Зараз вже COVID-19 розглядається як хвороба, яка в першу чергу вражає легені, але вірус здатен пошкодити багато інших органів. Зокрема, COVID-19 впливає на серце, мозок, кровоносні судини, і саме через це збільшується ризик появи довгострокових проблем зі здоров'ям.

 

Який тест дозволяє уточнити факт раніше перенесеної COVID-19?

Тестування на визначення антитіл дозволяє виявити раніше перенесену інфекцію навіть у тому випадку, якщо вона протікала безсимптомно. Такі тести також відомі під назвою серологічних досліджень, і для їх виконання, як правило, необхідні зразки крові, в яких визначають рівень антитіл, що виробляються у відповідь на зараження. У більшості людей антитіла починають вироблятися в період від кількох днів до кількох тижнів після зараження, і їх наявність може вказувати на перенесену інфекцію. Тести на визначення антитіл не придатні для діагностики COVID-19 незабаром після зараження або на ранніх етапах хвороби, але допомагають виявити раніше перенесену хворобу.


Що таке експрес-тести?

Експрес-тести (також звані діагностичними експрес-тестами (ДЕТ) визначають наявність вірусних білків (так званих антигенів). Зразок матеріалу отримують з порожнини носа або з горла за допомогою тупфером. Ці тести дешевше, ніж ПЛР, і дозволяють швидше отримати результат, хоча їх точність, як правило, нижче. Результати таких тестів найбільш достовірні в умовах інтенсивної циркуляції вірусу серед населення та в тих випадках, коли зразок матеріалу береться в період найбільшої заразніості носія інфекції. Позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену має бути підтверджений ПЛР-тестом.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (18/10/2022)
Переглядів: 56 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту