Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Часті питання, щодо COVID-19

Офіційні джерела інформації МОЗ про COVID-19 та вакцинацію в Україні

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що єдиним офіційним державним порталом, на якому можна знайти всю актуальну та достовірну інформацію про статистику захворюваності на COVID-19 є сайт  https://covid19.gov.ua  

Усі інші ресурси, серед яких і сайт зі схожим доменом https://covid19.com.ua, не є офіційним державним ресурсом, а тому Міністерство охорони здоров’я не відповідає за достовірність інформації, що розміщується на відповідних сайтах. 

Перевірену інформацію з медичної тематики можна знайти на сайті  moz.gov.ua або інших офіційних джерелах МОЗ:

Також є можливість підписатися на наші сторінки в соцмережах й отримувати сповіщення про оновлення на свій смартфон:

 

 

Чи мають право перевіряти наявність COVID-сертифікату?

Перевірка наявності COVID-сертифікату є законною. Відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає.

Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон. Наголошуємо, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення. Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19. Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів. У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то власник бізнесу має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.

 

Центри вакцинації проти COVID-19 працюють незалежно від рівня епіднебезпеки

Пункти щеплень та центри масової вакцинації працюють незалежно від рівня епіднебезпеки. МОЗ нагадує, що вакцинуватись проти COVID-19 у центрах вакцинації можна і в регіонах, де встановили червоний рівень епіднебезпеки. У першу чергу йдеться про торговельно-розважальні центри. Важливо, що наразі в Україні діють карантинні правила, відповідно до яких відвідувати торговельно-розважальні центри на червоному рівні можна лише за умови 100% вакцинації проти COVID-19 або ж наявності чинного негативного тесту на коронавірусну хворобу. Проте у випадку, якщо людина прийшла до центру вакцинації, який розташований саме в ТРЦ, суб’єкт господарювання може дозволити їй зайти для отримання щеплення. У такому випадку суб’єкту господарювання треба точно бути впевненим, що людина пішла робити щеплення, а не гуляти по ТРЦ. Також варто переконатись, що після отримання щеплення громадянин залишив заклад. Оскільки відвідувати, до прикладу ТРЦ, у регіонах із червоним рівнем епіднебезпеки дозволено людям із зеленими COVID-сертифікатами або негативними тестами.Для того, щоб не порушувати чинні норми, рекомендується облаштувати додатковий вхід та вихід для тих, хто бажає вакцинуватись у закладах, доступу до яких без документу про вакцинацію або негативного тесту немає. А також перевіряти довідки про вакцинацію чи результати тестування на вході в непродовольчі магазини.


 

 

Цифровий COVID-сертифікат про одужання

 

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину. Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році. При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ - завантажити сертифікат не зможуть.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

- внутрішній - для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;

- міжнародний - для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.
(перелік країн - 
https://bit.ly/3bCHedl)

Важливо пам’ятати, якщо ви перехворіли, то безпечно вакцинуватися можна на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР.

У застосунку «Дія» відтепер можна отримати дитячий СOVID-сертифікат

Батьки зможуть згенерувати СOVID-сертифікат дітям від 12 років, які отримали 1 дозу вакцини чи пройшли повний курс щеплення.

Щоб отримати дитячий СOVID-сертифікат, потрібно:

- Переконатися, що у вас на смартфоні встановлена остання версія застосунку «Дія».
- Авторизуватися в «Дії».
- Додати в застосунку свідоцтво про народження дитини.
- У меню «Послуги» вибрати «COVID-сертифікати».
- Сертифікат дитини з’явиться в застосунку разом із вашими.

Діти з 14 років можуть самостійно авторизуватися в «Дії» за допомогою чипа NFC на ID-картці або біометричному паспорті.

Як це зробити — дивіться у відеоінструкції

 

Як отримати COVID-сертифікат вакцинованим за кордоном

Українці, які були щеплені від COVID-19 за кордоном можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря.

Що потрібно зробити для отримання такого документу?

- Зверніться до сімейного лікаря або в будь-який пункт щеплення

- Пред’явіть лікарю офіційно завірену довідку, яка підтверджує факт отримання 1-єї чи 2-х доз вакцини, зроблених за межами України

- На підставі цієї довідки лікар внесе медичний запис до електронної системи охорони здоров’я (з позначкою про дані, внесені на основі вторинного джерела)

- Лікар роздрукує паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (якщо було зроблено два щеплення)

ℹ️ Важливо, що за відсутності документа, який підтверджує факт вакцинації за кордоном, лікар не зможе внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Відтак, видати Міжнародне свідоцтво також буде неможливо.

Також зазначаємо, що згенерувати цифровий COVID-сертифікат у Дії, вакциновані за кордоном українці покищо не зможуть. Оскільки, дані внесені в ЕСОЗ з вторинного джерела не вважаються довіреними.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (20/09/2022)
Переглядів: 52 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту