Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Часті питання, щодо COVID-19

Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19?

Так, потрібно! Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, вам варто отримати бустерну дозу щеплення. Окремо нагадаємо, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу.

Ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.

Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.

У Telegram-боті https://t.me/medpro_ukraine_bot від Медичних закупівель України можна за геолокацією знайти найближчий пункт щеплення від COVID-19 та перевірити, які саме вакцини там наявні. Детальна інструкція є у відео.

Також нагадаємо, що бустер варто робити навіть тим, хто перехворів на COVID-19 після двох доз вакцинації, адже з часом імунітет згасає.

Більше інформації про вакцинацію від COVID-19 на https://vaccination.covid19.gov.ua/ та за телефоном 0 800 60 20 19.

В Україні дозволили введення другої бустерної дози.

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.

Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики № 16-06/2022 були затверджені наказом МОЗ № 1249 від 19 липня 2022 року.

Для другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (наразі в Україні це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Другий бустер можуть отримати:
▪️ люди віком понад 60 років
▪️ люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми
▪️ люди з інвалідністю
▪️ люди з імуносупресією
▪️ люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів – https://bit.ly/NTHEI_16_06_2022)
▪️ люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями

 Як батькам підтвердити вакцинацію дитини за кордоном?

Міністерство охорони здоров’я затвердило п’ять різних типів документів, які можна з собою брати за кордон, і вони будуть там визнаватися. Мова йде про міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Будь-які щеплення, внесені туди, є легітимними, і за кордоном це є підтвердженням того, що дитина їх отримала. Йдеться про історію розвитку дитини, довідку про щеплення, виписку з амбулаторної карти. 

Якщо не має змоги зв’язатись із сімейним лікарем, щоб отримати паперове чи електронне підтвердження, то отримання нового щеплення за кордоном є поширеною та безпечною практикою.

 Чи можлива акцинації проти COVID-19 у відносно безпечних регіонах?

Вакцинація від коронавірусної хвороби продовжується у всіх регіонах України, за винятком Донецької та Луганської областей.

Жодних нормативних, юридичних чи організаційних підстав для її припинення немає.

На сьогодні  використовуються дві вакцини — CoronaVac і Pfizer. Вакцин Moderna та AstraZeneca у країні немає, і найближчим часом використовуватися вони не будуть.  Також додатково працюють бригади, які вакцинують внутрішньо переміщених осіб та людей, які живуть у віддалених районах у західному напрямку.

 Як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном, після повернення в Україну?

Усе більше українців, які внаслідок війни виїхали за кордон, повертаються додому. У багатьох із них виникає питання, як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном, після повернення в Україну? Чи будуть вони враховані? 

Відповідь — так, будуть. Відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, особам, які отримують визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я щеплення, мають видати міжнародне свідоцтво про щеплення за визначеною формою.

У свідоцтві має бути наведена така інформація: 

  • назва вакцини,
  • дата проведення щеплення,
  • виробник, доза та серія вакцини,
  • термін дії свідоцтва про щеплення.

Лікар або інший уповноважений медичний працівник, який контролює введення вакцини, має поставити власний підпис і печатку лікувального закладу навпроти інформації про щеплення. Свідоцтво про щеплення має бути повністю заповнене англійською або французькою мовою, а також може бути доповнене іншою.

Коли ви приїдете в Україну, надайте отриманий за кордоном сертифікат сімейному лікарю або педіатру. Лікар внесе інформацію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Шість мільйонів українців перемістилися за кордон і стали біженцями внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації. Більшість тих, хто виїхав, — жінки і діти. Спочатку частина з них не могла підтвердити вакцинальний статус дітей, і це стало проблемою, адже за кордоном, як правило, дитину не приймають у садочок чи школу без щеплень. 

Міністерство охорони здоров’я відреагувало й оперативно опрацювало цю проблему. Був спрощений механізм підтвердження щеплень за кордоном, розроблені відповідні вказівки, які вже доведені до відома всіх органів охорони здоров’я європейських країн. 

Якщо людина має один із п’яти документів, які підтверджують щеплення («Історія розвитку дитини» (форма № 112/о), «Карта профілактичних щеплень» (форма № 063/о), «Медична карта амбулаторного хворого» (форма № 025/о); «Міжнародне свідоцтво про вакцинацію» або «Довідка про проведені щеплення»), вона може підтвердити свій вакцинальний статус на території країн Європейського Союзу.

Категорія: Мої статті | Додав: korykivkases (02/09/2022)
Переглядів: 47 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Друзі сайту